Motyw drogi przewija się literaturze, religii, filozofii, sztuce, w opowieściach ojców
i dziadków. Już Abraham wyruszył w poszukiwaniu miejsca do życia, Odys powracał do swojej Penelopy, zaś Dante wędrował przez kręgi piekieł. Pojęcie „drogi” przywołuje wiele znaczeń, a opowiadania o wędrówce, tułaczce, to opowiadania o ludzkim wnętrzu,
o uczuciach i szukaniu sensu rzeczywistości, szukaniu tego, co niewidzialne, w tym, co dostrzec można.

W swej codziennej wędrówce wypełniamy naszą misję, doskonalimy się, potwierdzamy naszą wartość, kształtujemy swój światopogląd, szukamy prawdy i dążymy do ideału. Równocześnie „droga” pozwala napełnić nasz bagaż doświadczeń i ujawnić dane nam talenty, którymi możemy dzielić się z innymi.

Drogi przyjacielu. Jesteś w drodze: tej realnej, czy tej metaforycznej, a w Twojej głowie nieustanny natłok myśli, tysiące pomysłów, rozwiązań, spostrzeżeń. Masz swój przepis na życie, przepis na ciasto, odbyłeś cudowną podróż, którą chciałbyś opisać, robisz piękne zdjęcia, poznałeś wspaniałego człowieka, przeczytałeś książkę, która Cię zainspirowała – nie daj im odlecieć w niepamięć, skorzystaj z naszej strony.

Tak, jak Odys, który docierając do celu zatoczył koło swego żywota, tak i my po napisaniu swej biografii spoczniemy na drugim brzegu lub w kołowrocie istnień narodzimy się w nowym wcieleniu. Ale nim to nastąpi, jest tu i teraz. Podziel się swym czasem z nami. Każda refleksja dotycząca naszej wędrówki przez życie jest cenna i potrzebna.

Możesz, więc zechciej.


Copyright: D&W Salamon. Cieszyna 2016