Któryś z alpinistów, na pytanie dlaczego chodzi w góry, odpowiedział: "Dlatego, że są". Pewnie podobnie jest z częścią wędrowców przemierzających świat. Wielu z nich nie potrafiłoby odpowiedzieć konkretnie, co ich pcha dalej. Zakosztowali w samej wędrówce, dla nich ważna jest droga, nie zaś cel.

My chodzimy dla relaksu, dla "zdrowotności", dla poznawania ludzi, miejsc i siebie. Proponowane szlaki, to nasz subiektywny wybór. Przeszliśmy je i wiemy, że są dostępne dla przeciętnego włóczykija za niewielkie pieniądze.
Z biegiem czasu - jeśli los będzie łaskawy - będziemy dzielić się naszymi doświadczeniami i proponować kolejne. Jednym z motywów przygotowania poniższych propozycji była także chęć utrwalenia własnych przeżyć - przeglądając je wędrujemy tymi ścieżkami raz jeszcze, zaś drogi przyjaciel Alzheimer ma utrudnione nieco zadanie.

Zatem wybierz któryś ze szlaków klikając w obraz.Jeśli chciałbyś zaproponowć podobny szlak [skupiamy się na szlakach związanych z naszą gminą lub łatwo dostępnych dla jej mieszkańców], to prosimy o kontakt.

Copyright: D&W Salamon. Cieszyna 2016